KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12746073
nr 1274 6073
Erik Wessel-Fougstedt
(1915-1990), Sverige
Träsnitt, Riddarholmen, Stockholm. Signerad, numrerad 5/7. Motivet: 11x13 cm
Erik Olof Wessel Fougstedt, svensk målare född i Paris 1915, död 1990.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 september 2019
kl 20:28:20
1/9 13:40:44
Erik Wessel-Fougstedt
Läs mer om Erik Wessel-Fougstedt